Budowa kompleksu sportowego nad Płonką nabiera tempa
Dzisiaj
24.06.2026 r.
24 czerwca w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji, podczas posiedzenia Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego, odbyła się wyjątkowa uroczystość. Burmistrz Płońska Andrzej Pietrasik odebrał Odznakę Honorową za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego. To prestiżowe odznaczenie, będące wyrazem uznania za wieloletni wkład w rozwój lokalnych społeczności, Burmistrz odebrał z rąk Sekretarza Stanu w MSWiA, Tomasza Szymańskiego.
Spotkanie miało niezwykle podniosły charakter i zgromadziło liczne grono liderów lokalnych ojczyzn. To właśnie w tym środowisku dyskutuje się o najważniejszych wyzwaniach, które stoją przed polskimi miastami i gminami. Wyjątkowy wymiar uroczystości podkreśla fakt, że odznaczenie zostało przyznane na wniosek Związku Miast Polskich (ZMP). Dla Płońska to powód do szczególnej dumy – nasze miasto jest jednym z miast założycieli tej organizacji, a Burmistrz Andrzej Pietrasik z sukcesem zasiada w jej zarządzie od ponad dwóch dekad, reprezentując interesy naszych mieszkańców na szczeblu krajowym.
W gronie tegorocznych wyróżnionych, obok Burmistrza Płońska, znaleźli się również inni wybitni reprezentanci środowiska samorządowego: Edward Maniura, burmistrz Lublińca oraz Joanna Nowaczyk, Zastępca Dyrektora Biura Związku Miast Polskich. Po oficjalnej części uroczystości przyszedł czas na osobiste gratulacje i rozmowy o przyszłości polskich miast. Słowa uznania dla dotychczasowej pracy i zaangażowania na rzecz Płońska złożyli Burmistrzowi m.in. Marek Wójcik, Zastępca Dyrektora Biura i pełnomocnik Zarządu ZMP oraz Jacek Karnowski, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej.
Regularna obecność Płońska w ogólnopolskich strukturach samorządowych, w tym praca Burmistrza w Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego, przynosi miastu realne korzyści. To sprawdzona platforma konsultacji, dzięki której głos mniejszych miast jest słyszany w Warszawie. Pozwala nam to skuteczniej reagować na codzienne potrzeby mieszkańców, pozyskiwać fundusze zewnętrzne i budować nowoczesny, bezpieczny oraz przyjazny Płońsk. Przyznana odznaka to nie tylko podsumowanie dotychczasowej aktywności, ale też zobowiązanie do dalszego działania na rzecz silnego i stabilnego samorządu, bliskiego każdemu człowiekowi.
Dzisiaj
Dzisiaj
Dzisiaj
Dzisiaj
Wczoraj
Wczoraj
Wczoraj
Wczoraj
Wczoraj
Wczoraj
22 Czerwiec
22 Czerwiec