Burmistrz Andrzej Pietrasik odznaczony w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji
Dzisiaj
24.06.2026 r.
Specjalnie dla Państwa zaglądamy tuż przed wakacjami na plac budowy boiska z obiektami rozgrzewkowymi nad Płonką. Właśnie teraz dzieje się tam to, co najważniejsze dla komfortu przyszłych rozgrywek i dzieje się to pod ziemią. Ekipa wykonawcy, ZDiM Płońsk sp. z o.o. pod czujnym okiem prezesa Janusza Chłopika prowadzi precyzyjne prace nad drenażem przyszłej płyty boiska. Dlaczego to takie ważne? Dzięki systemowi odprowadzania wody nawet po ulewie sztuczna murawa szybko wyschnie i będzie gotowa do gry. Nasze lokalne talenty piłkarskie i kluby będą mogły trenować bez względu na kaprysy pogody, w bezpiecznych i komfortowych warunkach. Pod ziemią powstaje też nowa sieć wodociągowa oraz kanalizacja deszczowa i sanitarna.
Przypomnijmy - w tym miejscu rośnie nowoczesne serce sportowe Płońska:
• pełnowymiarowe boisko piłkarskie z profesjonalną sztuczną murawą,
• komfortowy obiekt sanitarno-szatniowy,
• obiekty rozgrzewkowe dla lekkoatletów.
Całość zyska nowoczesne oświetlenie, ogrodzenie oraz bezpieczny dojazd od strony osiedla przy ul. Kopernika. Ta wielka i wyczekiwana inwestycja kosztuje blisko 15 milionów złotych. Jej realizacja jest możliwa dzięki skutecznemu pozyskiwaniu środków zewnętrznych – otrzymaliśmy ogromne wsparcie w wysokości 4 milionów złotych od Samorządu Województwa Mazowieckiego oraz 4,5 miliona złotych z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Jak zapowiada prezes ZDiM Janusz Chłopik: w wakacje rozpocznie się już wylewanie betonowej płyty bieżni. Wykonawca robi wszystko, aby mieszkańcy mogli cieszyć się kompleksem jeszcze w tym roku!
Dzisiaj
Dzisiaj
Dzisiaj
Dzisiaj
Wczoraj
Wczoraj
Wczoraj
Wczoraj
Wczoraj
Wczoraj
22 Czerwiec
22 Czerwiec